اخبار:

کتابخانه مجازی سازمان محیط زیست

سامانه پیامکی
3000231540

و

تلفن گویای 1540
پل ارتباطی
 اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه
با شمـــــــــا

دانلودها

0201

aa

5852

222lll

58854

 

نخستین نشست هم اندیشی گردشگری و محیط زیست استان کرمانشاه برگزار شد

 DSC7442

 

در این نشست دو روزه، شرکت کنندگان در جلسه هم اندیشی ضمن بازدید از منطقه، راهکارهای خود را برای توسعه گردشگری در اورامانات در قالب کارگاه و گردهمایی مورد بررسی قرار دادند.حفظ محیط زیست منطقه، توسعه گردشگری محیط زیست و گردشگری روستایی از جمله موضوعات مطرح شده در این نشست بود.

به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست کرمانشاه در این نشست کارشناسان محیط زیست و گردشگری از استانهای اصفهان، فارس، چهارمحال و بختیاری، کردستان، تهران و البرز به همراه جمعی از مسئولان ادارات کل میراث فرهنگی صنایع دستی و گردشگری و حفاظت از محیط زیست استان کرمانشاه حضور داشتند.

فعالان محیط زیست ومردم بومی منطقه نیز در قالب تعاونی ها آمادگی خود را برای فراهم کردن زمینه گردشگری وحفاظت وتوسعه منابع محیط زیست در اورامانات اعلام کردند.

فریدون یاوری معاون فنی اداره کل حفاظت محیط زیست استان درحاشیه این نشست عنوان کرد که منطقه حفاظت شده بوزین مرخیل ودیگر زیستگاههای طبیعی بکرنتیجه توجه فرهنگ مردم این مناطق به حفاظت ظرفیت های آن است وتوانمندی بسیار بالایی برای جذب گردشگر در این بخش وجود دارد.

یاوری با اشاره به اهداف این نشست گفت: جذب گردشگر و رونق اکوتوریسم ، ایجاد شغل سبز و کسب درآمد برای ساکنان منطقه،ترویج آگاهی ها و ارزش ها و حساسیت ها و پرورش شهروندانی مسئولیت پذیر در حوزه محیط زیست و اکو توریسمهمچنین آشنایی فعالان ، به منظور ایجاد همدلی و افزایش سطح ارتباطات در جهت توسعه گردشگری وحفاظت محیط زیست وایجاد رویکرد مثبت و ارزشمند نسبت به منابع زیستی ،گسترش مهارت در تشخیص و حل مشکلات محیط زیستی ،مشارکت فعالانه در حفاظت از تنوع زیستی از پیامدهای مثبت نشست می باشد.

 DSC7433

علی فعله گری مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و پرویز ایده پور فرماندار پاوه نیز گردشگری را کلید توسعه منطقه اورامانات دانستند و براستفاده از ظرفیت های گردشگری برای ایجاد اشتغال وپیشگیری از تخریب محیط زیست در منطقه تاکید کردند.

نخستین نشست هم اندیشی گردشگری و محیط زیست استان کرمانشاه روز سه شنبه ۲۱ مهر ماه درمحل گردشگری و توریستی روستای میگوره در بخش باینگان از توابع شهرستان پاوه برگزار شد.شایان ذکر است این همایش در دو روز برگزار و در روز اول از روستای زیبای منطقه زرودیی ،ساتیاری ، لاران و مسیر مرخیل و لشکرگاه بازدید کردند .