اخبار:

کتابخانه مجازی سازمان محیط زیست

سامانه پیامکی
3000231540

و

تلفن گویای 1540
پل ارتباطی
 اداره کل حفاظت محیط زیست استان کرمانشاه
با شمـــــــــا

دانلودها

0201

aa

5852

222lll

58854

 

معاون استاندار: شهرداری ها در اجرای مدیریت سبز وظیفه مهمی بر عهده دارند

معاون امور عمرانی استانداری گفت: شهرداری ها و دهیاری در اجرای سیستم مدیریت سبز وظیفه مهمی بر عهده دارند.

http://www.ostan-ks.ir/Portal/Picture/ShowPicture.aspx?ID=21b93efd-02e6-4952-9a2a-27cfe871c61c

به گزارش اداره کل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری؛ مهندس مجتبی نیک کردار در جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان که به ریاست استاندار کرمانشاه و با حضور اعضا در محل سالن جلسات استانداری برگزار شد، افزود: صدمه نزدن به محیط زیست و توجه به حفظ محیط زیست به یک شعار جهانی تبدیل شده و این موضوع در کشور ما علاوه بر جنبه های قانونی، اخلاقی و عقلی از مباحث شرعی و توصیه های دینی نیز برخوردار است.

وی با اشاره به تلاش های صورت گرفته در استان طی چند مدت گذشته در راستای حفظ محیط زیست تصریح کرد: خوشبختانه استان در این زمینه به عنوان دوستدار محیط زیست معرفی شده لذا باید در این زمینه بیشتر تلاش نمائیم تا این موضوع به عنوان یک برند برای استان، تبدیل شود.

مهندس نیک کردار خاطر نشان ساخت: با تبدیل استان کرمانشاه به برند در زمینه محیط زیست، روند جذب گردشگر به استان افزایش پیدا می کند که این موضوع بدن شک در افزایش درآمد و رونق اقتصادی برای استان موثر خواهد بود.

وی ادامه داد: علاوه بر ادارات، شهرداری ها و دهیاری ها نیز در اجرای مدیریت سبز و حفظ محیط زیست نقش مهمی بر عهده دارند و چنانچه رویکرد شهرداری ها و دهیاری ها به این سمت گرایش پیدا کند، نتایج اثربخشی برای محیط زیست استان به همراه خواهد داشت.

وی گفت: شهرداری در انجام موضوعاتی مانند نظافت و بهداشت، درختکاری، جنگل کاری، استفاده از آب خام به جای آب شرب در پاکیزیگی شهرها، حفظ رودخانه ها و دیگر موارد می توانند در راستای حفظ محیط زیست موثر واقع شوند.

معاون امور استانداری در پایان گفت: ادارات، شهرداری ها و دهیاری ها باید طوری عمل و برنامه ریزی کنند که در معرفی استان به عنوان دوستدار محیط زیست به یک راهبرد و برند اساسی برای استان تبدیل گردد.